Zalety systemu monitoringu w firmie

Wszystkie technologie, które wciąż się rozwijają maja na celu poprawę jakości naszej pracy, ułatwienie jej lub też właśnie zatroszczenie się o jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Mamy czuć się bezpieczni, a nasze wartościowe przedmioty i dokumenty powinny być odpowiednio chronione. Monitoring to dobra opcja dla wszystkich osób, chcących zadbać o porządek w swojej firmie. Wybranie właściwego monitoringu wiąże się z kilkoma pytaniami, przede wszystkim na czym nam zależy i co głównie chcemy mieć zapisane na obrazie monitoringu, czy obraz ma być wysokiej jakości, czy kamery będą miały dobre warunki do pracy, czy miejsce będzie dobrze oświetlone oraz ile chcemy przeznaczyć na zakup takiego sprzętu.

 

Wybór monitoringu

Analogowa telewizja CCTV jest dobrym rozwiązaniem kiedy mamy do czynienia z dużą przestrzenią. Dla małych biur lub warunków domowych zdecydowanie korzystniejsze będą kamery sieciowe IP. Mają niewielkie wymiary, ale dostarczany obraz jest bardzo dobrej jakości. Kamery należy wybrać ze względu na ich użycie – czy będą nam służyć wewnątrz budynku czy też mają monitorować obiekt z zewnątrz i przesyłać nam informację jak tylko ktoś niepowołany wejdzie na teren firmy. Dobra kamera to automatyczna informacja dla złodzieja o byciu zauważonym, można go także złapać na dokonywaniu określonej czynności, np. rabunku. Kamery zewnętrzne powinny mieć ochronę od czynników atmosferycznych, które niekorzystnie na nie wpływają, zaś te wewnątrz to musi być wyższa półka obrazu. Kamery można skierować w konkretne miejsca, na których najbardziej nam zależy i których zniszczenie lub kradzież przysporzy nam wiele kłopotów. Należy również zdecydować ilu kamer potrzebujemy i w których miejscach najlepiej je umieścić, na pewno warto zacząć od wejścia/bramy, potem skupić się na parkingu i najważniejszych pomieszczeniach w całej firmie.

kamera bcs

Zalety korzystania z monitoringu

Monitoring działa 24 godz. na dobę, dlatego pozyskany obraz dostarczy nam pełen przegląd sytuacji. Jeżeli ktoś działa na szkodę firmy, również może zostać nagramy przez kamerę. Wtedy jest to rzetelny dowód, że coś się faktycznie wydarzyło i odpowiada za to konkretna osoba. Jeżeli pojawia się jakieś zagrożenie niekoniecznie wywołane przez człowieka lub wywołane nieświadomie to również monitoring będzie pomocny. W ten sposób można szybciej zareagować. Pracownicy wiedza, że działający monitoring obserwuje ich pracę, dlatego są bardziej zdyscyplinowani, przychodzą do pracy na czas, a pracodawca zapewnia bezpieczeństwo całej firmy i każdego pracownika oraz kontroluje osoby dostające się na teren posesji.

monitoring ip

Działanie telewizji CCTV

Na dysku twardym zapisywany jest cały obraz za pomocą rejestratora, każdy moment może być w dowolnej chwili ponownie odtworzony, ponadto obraz możemy podglądać za pomocą telefonu lub tabletu, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Kamery powinny być właściwie zamontowane i w takich miejscach, które chcemy szczególnie chronić.

Monitoring IP – nowoczesne rozwiązanie

 

To najnowsze rozwiązanie technologiczne, które cechuje bardzo dobra jakość obrazu. Dzięki takiemu obrazowi można odtworzyć dowolny obraz i powtarzać go kilkakrotnie, pokazują one również najdrobniejsze szczegóły. Nie trzeba do tego żadnych podpięć kabli, dlatego zaoszczędzimy na remoncie pomieszczenia.

Każda firma sama powinna zdecydować czy chce korzystać z systemu monitoringu, a jeżeli już się na to zdecyduje to z jakiego. Ma on oczywiście wiele zalet, ale należy rozważy…ć wszystkie za i przeciw. My oczywiście polecamy – dla większego bezpieczeństwa i troski o ważne dane oraz samych pracowników.

logo Montersi

Profesjonalne systemy telewizji CCTV znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl

About the Author

Maria Nowicka
Cześć! Z tej strony Maria, autorka tego bloga. Jestem księgową z wieloletnim stażem, prowadzę własne biuro rachunkowe. Moją pasją jest biznes oraz inwestycje - próbuję swoich sił w grze na Forexie oraz Giełdzie Papierów Wartościowych. Poza tym jestem matką dwojga dzieci oraz zapaloną narciarką biegową.