Szukasz nowych sposobów inwestowania? Wypróbuj FIZ!

Mimo, że fundusze inwestycyjne zamknięte (w skrócie FIZ) są na polskim rynku obecne już od roku 1999, to jednak popularność zaczęły zdobywać sobie stosunkowo niedawno, bo w roku 2011. Ich dynamiczny rozwój doprowadził do tego, że obecnie już około połowa aktywów zgromadzonych na funduszach inwestycyjnych w ogóle jest ulokowana właśnie w FIZ. Tej sytuacji trudno się dziwić – inwestowanie w FIZ po prostu się opłaca, zwłaszcza, jeśli korzysta się przy tym z usług tak doświadczonego i skutecznego w pomnażaniu środków pośrednika, jakim jest https://www.opokatfi.pl.

Co właściwie wydarzyło się w roku 2011? Zmiana z pozoru mogłaby się wydawać niezbyt wielka – zliberalizowano nieco przepisy finansowe i wprowadzono zapis, dzięki któremu aby zarejestrować fundusz inwestycyjny zamknięty nie trzeba już było starać się o zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. To uwolnienie rynku doprowadziło do gwałtownego rozwoju. FIZ to instrumenty przeznaczone głównie dla zamożnych klientów. Zwiększona podaż wiąże się tu jednoznacznie ze zwiększającym się popytem – bogacące się społeczeństwo zaczęło coraz intensywniej rozglądać się za nowymi sposobami inwestowania, zwłaszcza, że zaufanie do OFI, czyli otwartych funduszy inwestycyjnych zdecydowanie spadło przy okazji ogólnoświatowego kryzysu finansowego. Wszyscy, którzy ulokowali w nich oszczędności, stracili. Jednak fundusze zamknięte, w tym sprzedawane przez Opoka TFI zyskiwały. Jak to możliwe?

Ze środkami zgromadzonymi na FIZ można zrobić znacznie więcej niż z tymi, które ulokowane zostały w OFI. Dopuszczalne jest np. stosowanie krótkiej sprzedaży, można również w większym stopniu manipulować proporcjami instrumentów, w jakie inwestuje się środki. Dzięki temu zarządzający środkami mogą reagować szybciej, bardziej zdecydowanie i bardziej adekwatnie do zachodzących na rynku zmian. Doświadczony specjalista potrafi dzięki temu nie tylko wykorzystać okazję w okresie prosperity, ale również obrócić kryzys i bessę na korzyść swojego klienta.

Opoka TFI wielokrotnie udowodniła, że jest firmą, której można w stu procentach zaufać i która zatrudnia wyłącznie osoby o imponującej wiedzy, finansowej wyobraźni i doświadczeniu, dzięki którym zyski posiadaczy certyfikatów FIZ emitowanych przez ten fundusz okazują się być znacznie większe niż osób lokujących oszczędności w OFI. Fundusz inwestycyjny zamknięty (https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/fundusze-inwestycyjne-zamkniete-w-polsce) w opoka TFI to nie tylko szansa na powiększenie swojego majątku, ale również zabezpieczenie się przed wszelkimi rynkowymi tąpnięciami, dlatego niewątpliwie warto zastanowić się nad tą formą inwestowania.

About the Author

Maria Nowicka
Cześć! Z tej strony Maria, autorka tego bloga. Jestem księgową z wieloletnim stażem, prowadzę własne biuro rachunkowe. Moją pasją jest biznes oraz inwestycje - próbuję swoich sił w grze na Forexie oraz Giełdzie Papierów Wartościowych. Poza tym jestem matką dwojga dzieci oraz zapaloną narciarką biegową.