Rynek pracy w roku 2018 – kogo szukają pracodawcy?

Zastanawiasz się, w jakiej branży będzie najłatwiej o zatrudnienie, a także jacy specjaliści będą najczęściej poszukiwani przez pracodawców w bieżącym roku? Prognozy przewidują, że aż dziewięciu na dziesięciu pracodawców planuje w bieżącym roku zatrudnić nowych pracowników. Natomiast aż ponad 70% firm planuje zwiększyć wynagrodzenia swoim pracownikom. Dziedziny, w jakich są poszukiwani pracownicy w 2018 roku to m. in. budownictwo, produkcja, inżynieria, IT, logistyka oraz usługi biznesowe. Zapotrzebowanie jest bardzo duże.

Z czego wynika to zapotrzebowanie na nowych pracowników? Otóż chodzi o zwiększony popyt na produkty i usługi firm. Po drugie chodzi o bardzo małą liczbę pracowników z potrzebnymi kompetencjami. Niespełna 40% badanych pracodawców posiada zespół, który jest w stanie w realizować cele biznesowe. Na rynku pracy jest stosunkowo niewielu specjalistów w tych najbardziej pożądanych branżach, dlatego bardzo często to właśnie oni będą mieli przewagę negocjacyjną. Profesjonaliści w swoich dziedzinach mają możliwość wybierania spośród kilku różnych ofert pracy. Właśnie z tego powodu ponad 70% pracodawców planuje podniesienie płac.

Po przemianach ustrojowych, które nastąpiły w Polsce praktycznie zawsze istniał problem niedoboru miejsc pracy. Jednak w ostatnich latach nastąpiły duże zmiany, które spowodowały odwrócenie sytuacji. W tym momencie rynek pracy cierpi na niedobór pracowników. Firmy jednak potrzebują zatrudniać nowych ludzi. W roku 2018 niemal 90% pracodawców planuje zwiększyć zatrudnienie. To rok, w którym firmy muszą zadbać o swoją aktywność w obszarach związanych z zasobami ludzkimi. Jest to czas walki o dobrych pracowników, a także czas, w którym pracodawcy będą musieli zadbać o jak najlepszą ofertę świadczeń dodatkowych oraz podnieść jakość komunikacji z pracownikami.

HR & MORE – klucz do sukcesu

Jeśli twoja firma szuka pracownika, rozwija się i chce szkolić swój zespół, pragnie wprowadzić zmiany w firmie lub ma jakiekolwiek inne potrzeby z zakresu HR – zgłoś się do nas! Zaproponujemyhrandmore-2 ci najlepszą ofertę dopasowaną idealnie do potrzeb twojej firmy. Gwarantujemy, że ni usłyszysz od nas o schematycznych rozwiązaniach. Zależy nam na jak najefektywniejszej współpracy i długotrwałych pozytywnych relacjach. Dlatego na czas projektu staniemy się częścią twojego zespołu i razem stworzymy idealne rozwiązanie, które będzie pasowało do założeń firmy. Dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej: http://hrandmore.pl/.

Zajmiemy się wszystkim od A do Z. Po pierwsze pomożemy w doborze kadry na różnym szczeblu stanowisk, po drugie zajmiemy się rozwojem, a w końcu oceną. Prowadzimy także warsztaty i szkolenia dla pracowników. Jeśli zatem szukasz doświadczonych i rzetelnych specjalistów, serdecznie zachęcamy do zapoznania się bliżej z naszą ofertą: http://hrandmore.pl/oferta/.

About the Author

Maria Nowicka
Cześć! Z tej strony Maria, autorka tego bloga. Jestem księgową z wieloletnim stażem, prowadzę własne biuro rachunkowe. Moją pasją jest biznes oraz inwestycje - próbuję swoich sił w grze na Forexie oraz Giełdzie Papierów Wartościowych. Poza tym jestem matką dwojga dzieci oraz zapaloną narciarką biegową.