Finansowanie nieruchomości premium

Za nieruchomości premium w Polsce uznaje się mieszkania o podwyższonym standardzie, kosztujące powyżej miliona złotych, a także domy, których cena przekracza 2,5 miliona złotych. Ten rynek ciągle znajduje się w fazie rozwoju, stąd banki wciąż nie dostosowały swoich rozporządzeń do tego typu apartamentów. To ogromne utrudnienie dla osób, które chcą je kupić. Obecnie istnieje tylko kilka banków, będących w stanie udzielić kredytu na zakup nieruchomości premium.

Banki a kredyt premium

Duża część banków w naszym kraju nie ma pojęcia o procesowaniu kredytów private banking. Ich powszechnym błędem jest niewłaściwa wycena mieszkania lub domu. Robią to w oparciu o metodę porównawczą, w momencie gdy zdecydowanie lepiej byłoby skupić się na realnej wartości nieruchomości. Kolejnym problemem, jaki może napotkać klient, jest wysokość wkładu własnego. Banki, chcąc się ubezpieczyć, podają kwotę wyższą, niż jest wymagana.

Doradca kredytowy – klucz do sukcesu

Nie podejmuj próby uzyskania kredytu bankowego na zakup nieruchomości bez pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, takiego jak http://malychabusinessfinance.com/, ponieważ rynek nieruchomości premium wciąż jest słabo rozwinięty w Polsce i banki mają z tym duży problem. Maksymalnie trzy banki komercyjne i kilka spółdzielczych udzielają takich kredytów. Dobrze jest od razu rozmawiać z przedstawicielem działu private banking. Właśnie m.in. od tego jest doradca kredytowy, by mógł się tym zająć i rzeczowo przeprowadzić ustalenia.

Dowiedz się, czy ekspert, z którego usług chcesz skorzystać, ma doświadczenie w takich sytuacjach. Będzie on również w stanie dobrze opisać twoje doświadczenie zawodowe i plan awaryjny w przypadku utraty pracy, który podniesie szansę na uzyskanie finansowanie nieruchomości przez bank. Co więcej, bank może również wymagać ubezpieczenia na życie, które doradca może pomóc ci ominąć – w grę może wchodzić odpowiednio wysoka kwota wkładu własnego.

Biuro pośrednictwa kredytowego – najlepsza droga do uzyskania kredytu premium

Tu znowu należy wspomnieć o doradcy kredytowym, który mając doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania nieruchomości premium, jest w stanie znacznie ci pomóc. Nie musisz obawiać się o jakiekolwiek nieprawidłowości. Jest to w pełni legalne i oparte o ustawę o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami.

Ponieważ kredyt premium nie jest wcale łatwy do uzyskania, warto skorzystać z pomocy cenionych i profesjonalnych pośredników. Sprawdź ofertę http://malychabusinessfinance.com/private-banking/ dotyczącą private banking i umów się na spotkanie. Specjaliści przygotują ofertę dopasowaną do twoich potrzeb. Ich doświadczenie bankowe pomaga rozmawiać z bankami często na poziomie departamentów ryzyka, czy nawet zarządów banków.

About the Author

Maria Nowicka
Cześć! Z tej strony Maria, autorka tego bloga. Jestem księgową z wieloletnim stażem, prowadzę własne biuro rachunkowe. Moją pasją jest biznes oraz inwestycje - próbuję swoich sił w grze na Forexie oraz Giełdzie Papierów Wartościowych. Poza tym jestem matką dwojga dzieci oraz zapaloną narciarką biegową.