Nowoczesne strony internetowe RWD

strony rwd

Każda współczesna strona internetowa powinna być dopasowana do różnych rozdzielczości i wymiarów ekranu. Wszystko za sprawą stale rosnącego zainteresowania urządzeniami mobilnymi z dotykowymi ekranami. Jak można przeczytać w raporcie Digital, Social & Mobile in 2015 ilość osób korzystających w naszym kraju z urządzeń przenośnych przekroczyła 15 milionów użytkowników. Jest to ilość, która skutecznie wywiera wpływ na projektantów stron internetowych. Jak podaje Agencja Interaktywna WiWi – warto wykorzystać ten potencjał.

Dzięki bardzo dużej ilości użytkowników mobilnych strony RWD stają się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą elastyczności, jaką one oferują. Serwisy internetowe wykonane w tej technologii idealnie dopasowują się do rozmiarów ekranu i nie ma znaczenia czy jest to monitor komputera stacjonarnego, czy też niewielki ekran dotykowy smartphona – strona zawsze wyświetla się idealnie. Firma Google zapewne zauważyła rozwój tej technologii i w swoich wytycznych dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] opublikowała informację, że każda strona powinna obsługiwać w równym stopniu rozdzielczości monitorów wykorzystywanych w komputerach stacjonarnych, jak i ekrany urządzeń mobilnych. Co więcej, Google wprowadziła 21 kwietnia 2015 roku aktualizację algorytmu swojej wyszukiwarki, który promuje strony RWD. Wyświetla je znacznie wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania, przez co są bardziej widoczne i dostępne dla użytkowników smartphonów. System RWD poprawia wygodę użytkowania i przeglądania strony wykonanej w tej technologii. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że przejrzysta strona podnosi atrakcyjność oferty i podnosi szansę na nawiązanie współpracy z klientami i kontrahentami.

Graf2

Ofertą godną uwagi przedstawia Agencja interaktywna WiWi, która w ciągu ostatnich lat wdrożyła ponad 100 udanych serwisów RWD oraz sklepów responsywnych. W portfolio agencji znajdują się także duże portale dostosowujące się do urządzeń mobilnych i małych ekranów dotykowych. Każda tworzona przez agencję strona jest w pełni zgodna z wytycznymi dla webmasterów oraz wzbogacona jest o niepowtarzalną indywidualną szatę graficzną dostosowaną do branży i treści umieszczanych na stronie.

 

About the Author

Maria Nowicka
Cześć! Z tej strony Maria, autorka tego bloga. Jestem księgową z wieloletnim stażem, prowadzę własne biuro rachunkowe. Moją pasją jest biznes oraz inwestycje - próbuję swoich sił w grze na Forexie oraz Giełdzie Papierów Wartościowych. Poza tym jestem matką dwojga dzieci oraz zapaloną narciarką biegową.